pzswirlogo

Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów

OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o tytuł:

MŁODEGO INNOWATORA w roku szkolnym 2017/2018


HONOROWY PATRONAT NAD OLIMPIADĄ OBJĘLI

Statutowa działalność PZSWiR, związana jest ze wspomaganiem innowacyjności i przedsiębiorczości oraz świadczeniem wielostronnej pomocy twórcom projektów wynalazczych. Taka potrzeba wyznacza i decyduje o charakterze i tematyce prowadzonych form współuczestnictwa młodzieży w poznawaniu zagadnień techniki i rywalizacji w rozwiązywaniu problemów z tym związanych.

Naturalna potrzeba młodego człowieka, poznawania otaczającej go rzeczywistości materialnej oraz rządzących nią praw, a także skłonność do rywalizacji z rówieśnikami, w różnych formach twórczości, stanowi istotną motywację dla licznego udziału młodzieży w organizowanych konkursach, olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, a także w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Olimpiada ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak i również poszerzenie ich wiedzy.

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.

"Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz

ZAŁĄCZNIKI

BLOK A

Szanowni Olimpijczycy, Pedagodzy i Rodzice, 

Uprzejmie informujemy, że uroczyste Podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok A

odbędzie się 7 czerwca (czwartek) 2018 roku w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Sali B.

Podczas uroczystości zostaną wręczone puchary , nagrody, zaświadczenia i dyplomy dla laureatów, finalistów i uczestników Olimpiady.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

SYSTEM PRZESYŁANIA PRAC NA SERWER:

Poniżej udostępniono link do systemu przesyłania skanów prac na serwer PZSWIR, zgodnie z instrukcją:

1. Przesyłamy skany prac tylko w formacie .pdf

2. Jeden plik nie powinien przekraczać  wieślkości 20MB

3.  Dodatkowo aby przesłać plik konieczne jest wypełnienie wszystkich pól w formularzu, który się wyświetli po kliknięciu na link co pozwoli nam na sprawne prowadzenie procesu przekazywania prac do oceny.
Za pomocą formularza można przesłać kilka plików na raz.

4. Bezwględnie należy w nazwie plików zawrzeć informację o kategorii pracy i nazwie szkoły np.  Praca_kat.P_Zespol_Szkol... .pdf
Nazwa plików nie może zawierać polskich znaków

5. Prosimy  o wykonywanie skanów w jednym plik .pdf łącznie ze zgłoszeniem jako piersza strona skanowanego dokumentu.

6. W przypadku problemów technicznych z przesyłaniem prac prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

LINK DO PRZESYŁANIA PLIKÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

BLOK B

Szanowni Olimpijczycy, Pedagodzy i Rodzice,

Uprzejmie informujemy, że Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B odbędzie się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku /woj. podkarpackie/ w dniach 25 - 27 maja 2018r.
Szczegóły i program będzie ogłoszony w terminie późniejszym.

 

 UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 13.03.3018 do Szkół oraz Komitetów okręgowych zostaną wysłane mailowo dane z wynikami eliminacji szkolnych Olimpiady. Przesłane zostaną dane tych uczniów, którzy podeszli do testu oraz wypełnili wszystkie dane dotyczące Szkoły celem określenia przynależności danego uczestnika.

  
 
 
DOSTĘP DO PLATFORMY ELEARNINGOWEJ PZSWIR

<KLIKNIJ TUTAJ>

 

 Uprzejmie informujemy, że został przygotowany test dla potrzeb eliminacji szkolnych Olimpiady, który będzie dostępny zgodnie z powyższym harmonogramem. Test ELIMINACJE 2018 zawiera 20 pytań z czasem odpowiedzi 30 min. Po zakończeniu testu należy ZAPISAĆ PODEJŚCIE - ikona pojawi się na dole strony. Następnie na dole strony należy ZATWIERDZIĆ PODEJŚCIE.

Prosimy o logowanie do platformy w wyznaczonych godzinach i po wypełnieniu testu o wylogowanie się z systemu.

W przypadku ewentualnych problemów  prosimy o kontakt bezpośrednio na ares mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komunikat Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu turniejów lub olimpiad (aktualizacja z dnia 09.06.2016r.)