pzswirlogo

Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów

Przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości funkcjonuje Punkt EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski, który jest członkiem sieci EUROPE DIRECT w Polsce. Sieć ta jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

Z Punktem EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski można się skontaktować, jeżeli mają Państwo pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE lub jeśli chcą Państwo się zaangażować w wydarzenia dotyczące przyszłości UE.

Punkt ten organizuje różnorodne działania informacyjne oraz działania służące zaangażowaniu obywateli, współpracuje z przedstawicielami lokalnych mediów i podmiotami opiniotwórczymi na szczeblu lokalnym, promuje współpracę sieci UE.

Już po raz drugi z okazji Dnia Europy Punkt ED Ostrów Wielkopolski zorganizował na terenie Ośrodka Piaski – Szczygliczka Europejską Grę Miejską: https://europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl/index.php/aktualnosci/243-ii-edycja-europejskiej-gry-miejskiej-za-nami.

Co roku organizuje także pokaz filmu nominowanego do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX.

W tym roku był to film „Blisko” belgijskiego reżysera Lukasa Dhonta:  https://europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl/index.php/aktualnosci/248-pokaz-filmu-blisko-oraz-dyskusja-o-zdrowiu-psychicznym.

Punkt EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski organizuje także stoiska informacyjno – doradcze podczas imprez i wydarzeń różnego rodzaju.  Na stoisku dostępne są zawsze bezpłatne publikacje dot. UE, organizowane są ciekawe quizy/konkursy/warsztaty. Różnorodne, ciekawe wydarzenia organizowane są także przez Punkt ED Ostrów Wielkopolski z okazji obchodów np. Dnia Ziemi, Europejskiego Dnia Języków, Międzynarodowego Dnia Demokracji.

Oferta EUROPE DIRECT skierowana jest również do szkół: pracownicy Punktu prowadzą lekcje i warsztaty europejskie, dyskusje dotyczące UE i dostarczają publikacje Unii Europejskiej. Lekcje europejskie zorganizowane mogą zostać w dowolnej szkole zlokalizowanej na obszarze działania EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie), a także w miejskich bibliotekach, domach kultury i innych placówkach zajmujących się edukacją. Poziom merytoryczny lekcji dostosowany jest do wieku i poziomu wiedzy uczniów. Lekcje prowadzone są w sposób interesujący i aktywizujący. Nawet najtrudniejsze tematy przedstawiane są tak, aby ich adresaci nie tylko wynieśli z zajęć rzetelną wiedzę, ale także mieli okazję zaangażowania się w lekcje. Tematyka organizowanych lekcji europejskich jest bardzo szeroka i obejmuje wszystkie obszary działania UE. W trakcie spotkań, pracownicy Punktu w ciekawy i przystępny sposób przekazują wiedzę na temat Unii Europejskiej: jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych, znanych Europejczyków, instytucji unijnych. Podczas zajęć główny nacisk jest kładziony przede wszystkim na szanse i możliwości jakie Unia Europejska stwarza młodym Europejczykom. W intuicyjny i naturalny sposób uczniowie odkrywają, jak bardzo ich codzienne życie jest zakorzenione w europejskiej kulturze i sztuce. Lekcje europejskie to również wspaniały sposób przybliżenia zagadnień związanych z wykorzystaniem funduszy europejskich oraz ukazanie, jak wpływają one na współczesny obraz naszego kraju.

W ramach współpracy ze szkołami Punkt EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski co roku organizuje także:

Galeria Zdjęć

 • 1 (2)
 • 1 (3)
 • 1
 • 12
 • 1a
 • 2 (2)
 • 2
 • 9aa
 • 9b
 • IMG_20221028_124931
 • IMG_20230417_101738
 • IMG_20230417_101959

Simple Image Gallery Extended

 

Obywatele korzystają z wszystkich usług EUROPE DIRECT nieodpłatnie.

Zapraszamy Państwa do kontaktu:

EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski

ul. Budowlanych 5
63 – 400 Ostrów Wielkopolski
tel. 510 065 656
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl